Rhassoul – přírodní poklad z Maroka

přírodní šampon rasul
Rhassoul (Rasul), známý též jako marocký jíl (nebo africké bahno), je přírodní minerál pocházející z Maroka, který se stal ceněnou složkou  v oblasti přírodní péče o pleť a vlasy. Tento unikátní jíl má mnoho účinků a využití, které ho činí velmi populárním. Je bohatý na velké množství hořčíku, vápníku, kyseliny křemičité a další důležité minerály. Vyskytuje se ve formě jemného prášku, který se smíchá s vodou či jinými tekutinami a vytvoří se z něj krémová pasta.

Účinky

 1. Čištění a detoxikace: Rhassoul má absorpční vlastnosti, které pomáhají odstranit nečistoty a toxiny z pokožky a vlasů. Působí jako magnet na nečistoty a přebytečný olej, čímž čistí a zužuje póry.
 2. Vyživuje a revitalizuje: Obsahuje cenné minerály (hořčík, vápník,…), které jsou prospěšné pro pleť. Tyto minerály přispívají k vyživení pokožky a dodávají jí vitalitu.
 3. Vyrovnává tón pleti: Pomáhá vyrovnat tón pleti, zlepšuje její texturu a dodává pokožce zdravý a svěží vzhled.
 4. Pomáhá s akné a kožními problémy: Díky svým čisticím vlastnostem je vhodný pro problematickou pleť, akné a ekzémy.

Použití v přírodní kosmetice

Pro ošetření vlasů: Rhassoul se používá jako přírodní šampon nebo jako vlasová maska.
 • Jemně čistí a odmašťuje vlasové vlákno a pokožku bez podráždění mazových žláz a bez napadení ochranného pláště vlasů (vlasy nikdy úlně neodmastí, což znamená, že je dál chráněna a je ideální i pro citlivou pokožku a suché vlasy.)
 • Dokáže absorbovat přebytečný maz a reguluje jeho tvorbu u mastící se pokožky.
 • Pomáhá pokožce a vlasům získat novou jemnost.
 • Odstraňuje odumřelé kožní buňky.
 • Poskytuje zdvih a objem jemným vlasům.
 • Účinně bojuje proti lupům.
 • Ulehčuje rozčesávání vlasů.
 • Obnovuje pružnost pokožky.
Pro ošetření pleti: Rhassoul se smíchá s vodou či hydrolátem a vytvoří se z něj pasta, která se aplikuje na obličej a nechá působit. Po opláchnutí zanechává pleť čistou, svěží a hydratovanou. Pro ošetření těla: Jíl lze využít i jako tělovou masku či zábal, která revitalizuje pokožku celého těla.

V kterých produktech od Urtekramu jej najdete?

Marocký jíl najdete v nejoblíbenějším šamponu Rhassoul, díky kterému vlasové kořínky získávají na objemu a vlasová struktura je posílena díky výtažkům z bylin. Ideální pro jemné vlasy, které získávají pevnost a hebkost a objem. Navíc obsahuje další složky jako jsou aloe vera, glycerin a máta, takže vaše vlasy budou zářivé, čisté a se svěží vůní. Tvar účesu se lépe udržuje, a dokonce se prodlužuje i časový interval mezi mytím vlasů.  

Najděte si svůj oblíbený šampon

akun pro thailand