Společnost Urtekram = přírodní kosmetika z Dánska

TRADICE OD ROKU 1972

Společnost Urtekram byla založena v Dánsku a je hlavní výrobce přírodní kosmetiky ve Skandinávii.

Všechny výrobky splňují nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Kosmetika Urtekram má certifikát ECOCERT.

 

Co znamená certifikát BIO původu?

Výrobky péče o tělo mají certifikát BIO původu a jsou bez ropných derivátů a konzervačních látek. Ecocert je zárukou toho, že jsou splněny ty nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče.

Urtekram kosmetika je:

 • Bez parabenů
 • Bez ropných derivátů
 • Bez syntetických parfémů
 • Vyrobena z rostlinných složek

TESTOVÁNO NA LIDECH

Všechny produkty jsou tak čisté, že máme zástupy lidí, kteří by byli ochotni je pro Vás otestovat na vlastním těle. Čestnost a úcta ke zvířatům jsou v Urtekramu natolik důležité, že pomáhájí k ukončení testů na zvířatech v rámci “Evropské koalice pro ukončení pokusů na zvířatech” – koalice evropských organizací na ochranu zvířat. Netestování na zvířatech zaručuje kromě legislativy EU a Dánska také certifikace COSMOS a take certifikace The Vegan Society. Certifikaci HCS si Urtekram již neplatí, nicméně suroviny a všechny způsoby výroby zůstávají nezměněné. Najdete zde pouze ty ingredience, které nebyly testovány na zvířatech.

Jednotlivé produkty splňují nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Urtekram kosmetika má certifikát ECOCERT.

 

OD PLASTU K ROSTLINÁM

V Urtekramu máme rádi přírodní, organické produkty a svět, ve kterém žijeme. Je jen přirozené, že naší volbou je chovat se odpovědně a pečovat i o naše životní prostředí.

Urtekram mění obaly tělové kosmetiky

Ve společnosti Urtekram je uznáván celostní přístup, proto se zabývají celým procesem komplexně – od zasazení cukrové třtiny, přes výrobní proces, po třídění odpadu. Je důležité, abyste věděli, jak a z čeho obaly vyrábí. Díky tomu víte, jak s obaly správně nakládat. Na každém obalu se dočtete, jak ho znovu použít, a na našem webu najdete, jaké různé typy obalů jsou používány.

Obaly, které zatím nejsou označené symboly pro recyklování se budou v brzké době obnovovat. První krok na cestě za lepším životním prostředím je použití plastu z obnovitelných zdrojů.

Standardně jsou obaly kosmetických produktů vyráběny za použití skla, kovu a plastu. V současnosti jsou naše plastové obaly vyráběny z minerálních olejů, tedy ropných derivátů. To měníme.

Od roku 2019 se v Urtekramu mění všechny čistě plastové obaly na obaly vyrobené na rostlinném základu – z cukrové třtiny. Lépe řečeno, z odpadu, který vzniká po jejím zpracování. Víc než 85% našeho sortimentu tak bude v lahvích a tubách vyrobených na rostlinném základu. Tyto nové obaly jsou vyrobeny z polyethylenu (PE) a zachovávají si stejnou kvalitu a odolnost jako obaly původní

Cukrová třtina je obnovitelný zdroj, při jehož “výrobě”, tedy pěstování, je ZE vzduchu vstřebáváno CO2. Pro představu – jedna tuna cukrové třtiny vstřebá až 2 tuny CO2. Po sklizni cukrovou třtinu zbavíme šťávy. Bagasa, zbytky stonků cukrové třtiny, která není vhodná pro výrobu cukru, může být použita pro výrobu alkoholu. A právě alkoholem začíná celý proces při výrobě obalů na rostlinném základě. Tímto způsobem nejen, že se využívá obnovitelný zdroj, ale zpracuje se tak celá rostlina cukrové třtiny. Dalo by se říci, že v tomto případě se jedná o “zero-waste” proces.

Kartony a papír, který se v URTEKRAMu používá má FSC certifikaci. FSC znamená “Forrest Stewardship Council” – nevládní, nezisková a nezávislá organizace, která celosvětově podporuje enviromentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření.

FSC certifikát zaručuje, že na výrobu kartonů a papíru bylo použito dřevo z ekologicky a ekonomicky obhospodařovaných lesů, s ohledem na vzdělávání, bezpečnost práce a platové podmínky lesníků. Tištěné materiály Urtekram jsou samozřejmě 100% recyklovatelné, bez obsahu škodlivých látek a těžkých kovů.

Jak správně po použití zlikvidovat obal?

Vytvořili jsme pro vás přehled recyklačních značek, abyste mohli použité obaly recyklovat v souladu s místními předpisy.

Návod k recyklaci

Na obalech obvykle bývají značky / symboly, které indikují, z jakého materiálu je obal vyroben a zda se dá recyklovat. Pokud recyklační značka na obalu chybí, vycházejte z popisu materiálu. V přehledu níže najdete symboly, které na svých obalech používá Urtekram.

Po spotřebování obsahu doporučujeme obal vypláchnout vodou, abyste odstranili zbytky produktu. Naše pumpičky a spreje jsou vyrobeny ze směsi různých materiálů a patří tedy do směsného odpadu. Plastový uzávěr může být vyčištění recyklován jako plast.

označení použitý materiál Může být recyklováno
01-PET PLAST PET je polyethylentereftalát, průhledný. V Urtekram ho často používáme k balení hotových produktů (průhledná fólie). ANO
02-PE-HD PLAST PE-HD je polyethylen s vysokou hustotou. Kvalitní plast, neuvolňuje do tekutiny žádné škodlivé látky. Jedná se o neprůhledný, tvrdý nebo středně tvrdý plast. ANO
04-PE-LD PLAST PE-LD je polyethylen s nízkou hustotou. Netoxický. Měkčí než PE-HD a poloprůhledný. ANO
05-PP PLAST PP je polypropylen. Tvrdý, ale ohebný plast. ANO
07-O OSTATNÍ PLASTY – většinou se jedná o směs plastů ve vrstvách – polyethylen a polypropylen. V současnosti hledáme alternativu. NE
40-FE KOV – ocel. ANO
41-ALU KOV – hliník. ANO/NE
70-GL SKLO bezbarvé. ANO
71-GL SKLO zelené ANO
72-GL SKLO barevné. ANO

Péče v biokvalitě, s označením “ORGANIC”, certifikováno sdružením

Ecocert Greenlife

Soustředit se pouze na kvalitu našeho jídla již nestačí. I produkty péče o tělo jsou pro naše zdraví zásadní. Stále více a více této problematice věnujeme pozornost, ale někteří spotřebitelé jsou stále zmatení – Co mám hledat, když chci nejčistší a nejzdravější produkt?

Něco málo o produktech Urtekram

Od roku 1970 Urtekram vyrábí čistou a přírodní vlasovou i tělovou kosmetiku. Od začátku si jsou vědomi toho, že naše tělo vstřebává všechny látky, které k péči o naše tělo používáme. Stejně jako vstřebává všechno, co sníme.

Všechny produkty péče o tělo a vlasy Urtekram:

 • Mají certifikaci COSMOS ORGANIC udělenou sdružením Ecocert Greenlife.
 • 0% endokrinní disruptory jako jsou parabeny a další syntetické konzervanty.
 • OBSAHUJÍ složky rostlinného původu.
 • 0% ropné deriváty a další složky vyrobené z ropy.
 • NEJSOU testovány na zvířatech.

Proč zrovna certifikace COSMOS ORGANIC?

V Dánsku, ani v Evropské unii není k dispozici jednotná značka pro označování organických produktů. Byl tedy vybrán certifikát COSMOS ORGANIC poskytovaný sdružením Ecocert Greenlife. Ecocert Greenlife je pravděpodobně nejdůležitější regulační orgán v oblasti organických produktů péče o tělo a jako takový má ty nejpřísnější požadavky na kvalitu produktů i na proces výroby.

Ve společnosti Urtekram se kontrolují ingredience, jejich čistotu i původ:

 • Minimálně 20% složek musí být organického původu.
 • Suroviny NESMÍ být kontaminovány těžkými kovy, uhlovodíky, pesticidy, dioxiny, dusičnany, nesmí být geneticky modifikovány (GMO) a musí být zpracovány pomocí jednoduchých procesů.
 • Minimálně 95% složek musí být přírodního původu.
 • Minimálně 95% rostlinných složek musí být organických.

Specifické přísné podmínky pro udělení certifikátu:

 • V produktech NESMÍ být použita syntetická barviva, parfémy, syntetické antioxidanty a změkčovadla, syntetické oleje a tuky, ropné produkty a silikony.
 • Hodnotí se i enviromentální dopad výroby, množství odpadu, emisí.
 • V továrně ja zakázáno používání agresivních, chemických čistících prostředků.
 • Je zakázáno testování na zvířatech.
 • Obaly produktů nesmí být nijak kontaminovány a musí být plně recyklovatelné (PVC, PS a obaly složené z více vrstev plastu jsou zakázané).

Kontrola štítků s uvedeným složením:

Musí být jasně uvedeno, jak velká část složek je přírodního původu a jak velká část je v biokvalitě.

akun pro thailand