Náš příběh

Společnost Urtekram = přírodní kosmetika a bio potraviny z Dánska

TRADICE OD ROKU 1972

Společnost Urtekram byla založena v Dánsku a je hlavní výrobce BIO potravin a přírodní kosmetiky ve Skandinávii.

Naše výrobky splňují nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Naše kosmetika má certifikát ECOCERT.

Co znamená certifikát BIO původu?

Naše výrobky péče o tělo mají certifikát BIO původu a neobsahují ropné deriváty a konzervační látky. Ecocert je zárukou toho, že splňujeme ty nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče.

Naše kosmetika je:

  • Bez parabenů
  • Bez ropných derivátů
  • Bez syntetických parfémů
  • Vyrobena z rostlinných složek
    (pouze balzám na rty obsahuje včelí vosk)

TESTOVÁNO NA LIDECH

Naše produkty jsou tak čisté, že netrpíme nedostatkem lidí, kteří by byli ochotni je pro Vás otestovat na vlastním těle. Čestnost a úcta ke zvířatům jsou pro nás natolik důležité, že pomáháme k ukončení testů na zvířatech v rámci “Evropské koalice pro ukončení pokusů na zvířatech” – koalice evropských organizací na ochranu zvířat. Rovněž nežádáme jiné osoby, aby pro nás prováděly testy na zvířatech. A nikdy by nás nenapadlo používat ingredience, které byly testovány na zvířatech. Naše výrobky splňují nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Naše kosmetika má certifikát ECOCERT.

OD PLASTU K ROSTLINÁM

V Urtekramu máme rádi přírodní, organické produkty a svět, ve kterém žijeme. Je jen přirozené, že naší volbou je chovat se odpovědně a pečovat i o naše životní prostředí.

Urtekram mění obaly tělové kosmetiky

Vyznáváme celostní přístup, proto se zabýváme celým procesem komplexně – od zasazení cukrové třtiny, přes výrobní proces, po třídění odpadu. Je pro nás důležité, abyste věděli, jak a z čeho obaly vyrábíme. Díky tomu víte, jak s obaly správně nakládat. Na každém obalu se dočtete, jak ho znovu použít, a na našem webu najdete, jaké různé typy obalů
používáme.

Obaly, které zatím nejsou označené symboly pro recyklování budeme v brzké době obnovovat. První krok na cestě za lepším životním prostředím je použití plastu z obnovitelných zdrojů. Týká se to zatím jen obalů našich kosmetických produktů.

Standardně jsou obaly kosmetických produktů vyráběny za použití skla, kovu a plastu. V současnosti jsou naše plastové obaly vyráběny z minerálních olejů, tedy ropných derivátů. To měníme.

V průběhu roku 2019 změníme všechny čistě plastové obaly na obaly vyrobené na rostlinném základu – z cukrové třtiny. Lépe řečeno, z odpadu, který vzniká po jejím zpracování. Víc než 85% našeho sortimentu tak bude v lahvích a tubách vyrobených na rostlinném základu. Tyto nové obaly jsou vyrobeny z polyethylenu (PE) a zachovávají si stejnou kvalitu a odolnost jako obaly původní.

Cukrová třtina je obnovitelný zdroj, při jehož “výrobě”, tedy pěstování, je ZE vzduchu vstřebáváno CO2. Pro představu – jedna tuna cukrové třtiny vstřebá až 2 tuny CO2. Po sklizni cukrovou třtinu zbavíme šťávy. Bagasa, zbytky stonků cukrové třtiny, která není vhodná pro výrobu cukru, může být použita pro výrobu alkoholu. A právě alkoholem začíná celý proces při výrobě obalů na rostlinném základě. Tímto způsobem nejen, že využijeme obnovitelný zdroj, ale zpracujeme tak celou rostlinu cukrové třtiny. Dalo by se říci, že v tomto případě se jedná o “zero-waste” proces.

Kartony a papír, který v URTEKRAMu používáme má FSC certifikaci. FSC znamená “Forrest Stewardship Council” – nevládní, nezisková a nezávislá organizace, která celosvětově podporuje enviromentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření.

FSC certifikát zaručuje, že na výrobu kartonů a papíru bylo použito dřevo z ekologicky a ekonomicky obhospodařovaných lesů, s ohledem na vzdělávání, bezpečnost práce a platové podmínky lesníků. Tištěné materiály Urtekram jsou samozřejmě 100% recyklovatelné, bez obsahu škodlivých látek a těžkých kovů.