Společnost Urtekram = přírodní kosmetika a bio potraviny z Dánska

TRADICE OD ROKU 1972

Společnost Urtekram byla založena v Dánsku a je hlavní výrobce přírodní kosmetiky ve Skandinávii.

Naše výrobky splňují nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče. Naše kosmetika má certifikát ECOCERT.

Co znamená certifikát BIO původu?

Produkty péče o tělo a pleť mají certifikát BIO původu a jsou bez přídavků ropných derivátů a konzervačních látkek. Ecocert je zárukou toho, že splňujeme ty nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče.

Naše kosmetika je:

  • Bez parabenů
  • Bez ropných derivátů
  • Bez syntetických parfémů
  • Vyrobena z rostlinných složek

TESTOVÁNO NA LIDECH

Naše produkty jsou tak čisté, že máme zástupy lidí, kteří by byli ochotni je pro Vás otestovat na vlastním těle. Čestnost a úcta ke zvířatům jsou pro nás natolik důležité, že pomáháme k ukončení testů na zvířatech v rámci “Evropské koalice pro ukončení pokusů na zvířatech” – koalice evropských organizací na ochranu zvířat. Zavázali jsme se používat pouze ty ingredience, které nebyly testovány na zvířatech. Zákaz testování na zvířatech zaručuje kromě legislativy EU a Dánska také certifikace COSMOS a take certifikace The Vegan Society. Certifikaci HCS si Urtekram již neplatí, nicméně suroviny a všechny způsoby výroby zůstávají nezměněné.

Kosmetika Urtekram splňuje nejpřísnější mezinárodní požadavky kladené na produkty BIO péče a má certifikát ECOCERT.

OD PLASTU K ROSTLINÁM

V Urtekramu máme rádi přírodní, organické produkty a svět, ve kterém žijeme. Je jen přirozené, že naší volbou je chovat se odpovědně a pečovat i o naše životní prostředí.

Urtekram mění obaly tělové kosmetiky

Vyznáváme celostní přístup, proto se zabýváme celým procesem komplexně – od zasazení cukrové třtiny, přes výrobní proces, po třídění odpadu. Je pro nás důležité, abyste věděli, jak a z čeho obaly vyrábíme. Díky tomu víte, jak s obaly správně nakládat. Na každém obalu se dočtete, jak ho znovu použít, a na našem webu najdete, jaké různé typy obalů používáme.

Obaly, které zatím nejsou označené symboly pro recyklování budeme v brzké době obnovovat. První krok na cestě za lepším životním prostředím je použití plastu z obnovitelných zdrojů. Týká se to zatím jen obalů našich kosmetických produktů.

Standardně jsou obaly kosmetických produktů vyráběny za použití skla, kovu a plastu. V současnosti jsou naše plastové obaly vyráběny z minerálních olejů, tedy ropných derivátů. To měníme.

Od roku 2019 měníme všechny čistě plastové obaly na obaly vyrobené na rostlinném základu – z cukrové třtiny. Lépe řečeno, z odpadu, který vzniká po jejím zpracování. Víc než 85% našeho sortimentu je v lahvích a tubách vyrobených na rostlinném základu. Tyto nové obaly jsou vyrobeny z polyethylenu (PE) a zachovávají si stejnou kvalitu a odolnost jako obaly původní.

Cukrová třtina je obnovitelný zdroj, při jehož “výrobě”, tedy pěstování, je ZE vzduchu vstřebáváno CO2. Pro představu – jedna tuna cukrové třtiny vstřebá až 2 tuny CO2. Po sklizni cukrovou třtinu zbavíme šťávy. Bagasa, zbytky stonků cukrové třtiny, která není vhodná pro výrobu cukru, může být použita pro výrobu alkoholu. A právě alkoholem začíná celý proces při výrobě obalů na rostlinném základě. Tímto způsobem nejen, že využijeme obnovitelný zdroj, ale zpracujeme tak celou rostlinu cukrové třtiny. Dalo by se říci, že v tomto případě se jedná o “zero-waste” proces.

Kartony a papír, který v URTEKRAMu používáme má FSC certifikaci. FSC znamená “Forrest Stewardship Council” – nevládní, nezisková a nezávislá organizace, která celosvětově podporuje enviromentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření.

FSC certifikát zaručuje, že na výrobu kartonů a papíru bylo použito dřevo z ekologicky a ekonomicky obhospodařovaných lesů, s ohledem na vzdělávání, bezpečnost práce a platové podmínky lesníků. Tištěné materiály Urtekram jsou samozřejmě 100% recyklovatelné, bez obsahu škodlivých látek a těžkých kovů.